T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
ANKARA / KALECİK - Hasayaz Ortaokulu

Haberler

Ara

29 EKİM VE 10 KASIM HAFTASI NEDENİ İLE OKULUMUZ ÖĞRENCİLERİ İLE ANITKABİR 1. TBMM VE 2. TBMM GEZİSİ DÜZENLEDİK GEZİ DE ÖĞRENCİLERİMİZE TUR REHBERLERİ EŞLİK ETTİ VE KURTULUŞ SAVAŞI SÜRECİNE TANIK OLMANIN HEYECANI İÇİNDE KEYİFLİ BİR GÜN GEÇİRDİLER.

May

İlçemizde Düzenlenen Futsal Turnuvasına Katıldık.Öğrencilerimize ve Beden Eğitimi Öğretmenimize teşekkür ederiz.

May

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Okul Kutlama Programımızı 23.04.2018 Pazartesi günü Okulumuzda gerçekleştirdik.

Nis

 

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kapsamında ilçemizde düzenlenen kros yarışmasında öğrencilerimiz yarışmaya katıldılar.

Nis

İlçemizde düzenlenen topaç turnuvasına katıldık...

Mrt

Tarihimizin onur sayfalarından, azim ve kahramanlığın tarihte yerini almış şerefli bir hatırası olan “ÇANAKKALE ZAFERİ”ni Okulumuz Bahçesinde yapılan  törenle kutladık; düşmana geçit vermeyen şehitlerimizi, gazilerimizi saygı ve minnetle andık. Törenimiz; Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Okul Müdürümüz Sayın Ahmet ERGEZER’in günün anlam ve önemini belirten konuşması ile başladı, öğrencilerimizin şiirleri , orotoryosu ve kısa film gösterileriyle devam etti.

Törenimizde öğrencilerimizle birlikte bir kez daha Çanakkale kahramanlarını andık ve bu savaşta galip gelmemizi sağlayan millî ruhu yaşattık.

Programda emeği geçen öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ederiz.

Mrt

Okulumuz yürüttüğü eGüvenlik uuygulamaları ile Avrupa Okul Ağı olan European Schoolnet in değerlendirme kriterleri doğrultusunda,güvenli internet kullanımında farkındalık yaratan eSafety "Elektronik Güvenlik" etiketi aldı. 

Mrt

12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ’nün 97. Yıldönümü okulumuz öğretmenlerinden Alime ÇUHADAR ın hazırladığı programla okulumuzda kutlandı. Bu tören kapsamında öğrencilerimiz görev almış ve öğrencilerimize İstiklal Marşı´nın önemini, yazılış tarihindeki olayları ve Milli Şairimiz Mehmet Akif ERSOY hakkında gerekli bilgiler verilmiştir.

Mrt

İlçemizde düzenlenen şiir yarışmasında okulumuz 1. olmuştur.Öğrencimizi ve katkı sağlayan öğretmenlerimizi tebrik eder başarılarının devamını dileriz...

Şbt

2017-2018 Eğitim Öğretim yılının 2. Dönem veli toplantısı velilerimizin katılımıyla yapıldı. Toplantı gündemine göre sınıflarda sınıf öğretmenlerimiz ve veli görüşmeleri gerçekleştirildi. Ardından Okul müdürümüz bazı konularda velilerle bilgi paylaşımı yaptı.Veli Toplantımız güzel bir 2. dönem geçirmek dileğiyle sonlandırıldı.

 

 

Ara

Öğrencilerimizin toplumsal tutum, paylaşma duygularının pekiştirilmesi amacıyla ”12-18 Aralık Yerli Malı Haftası ” kapsamında okulumuzda güzel bir etkinlik düzenledik. Ülkemizde yetişen meyve ve yemişleri afiyetle yiyen öğrenciler, ayrıca bu yiyeceklerin nerelerde ve nasıl yetiştirildiğini de öğrenerek bilgi sahibi oldular.Öğrencilerimize ve Öğretmenlerimize bu güzel etkinlik için teşekkür ediyoruz...

Kas

Hasayaz Ortaokulumuz´da, demokrasi kültürü temel alınarak gerçekleştirilen ‘’Başkanlık Seçimi ‘’heyecanı yaşandı.

Okul öğrenci meclisi seçimlerinin , öğrencilerimizin demokratik haklarından biri olan oy verme ve kendilerini temsil edecek üyeleri seçme becerilerini geliştirmek ve desteklemek açısından önemli olduğuna inanıyoruz. Bu yüzden okulumuzda bu çalışmaları titizlikle yürütmeye özen gösteriyoruz. .

Kas

Okulumuz öğretmenlerinin hazırladıkları 10 Kasım Atatürk’ü anma programı okulumuzda gerçekleştirildi.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ü, ölümünün 79. yılında büyük bir özlemle andık.

Kas

Cumhuriyetimizin kuruluşunun 94. yılı okulumuzda düzenlenen törenle kutlandı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından Okul müdürü Ahmet ERGEZER´in açılış konuşması ile başlayan tören öğrencilerimizin hazırlamış olduğu şiir ve müzikaller ile son buldu.

 

 

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama Programının hazırlanmasında emeği geçen öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ederiz. Cumhuriyet Bayramımız Kutlu Olsun.

 

 

Eyl

19 Eylül Gaziler Günü kapsamında Okulumuz Öğretmenlerinden Alime Çuhadar rehberliğinde tören yapıldı.